Що таке нерухоме майно?

/ / Що таке нерухоме майно?
Що таке нерухоме майно?2016-01-16T18:09:55+02:002016-01-16T18:17:30+02:00

Не кожен може одразу дати чітке означення, що ж таке насправді нерухоме майно. Але тут все відносно просто: нерухоме майно – це різноманітні земельні ділянки, а також побудовані на них споруди, будівлі чи інші об’єкти, пов’язані безпосередньо з землею. Якщо ще простіше, то це об’єкти, які неможливо перемістити з місця на місце без завдання шкоди їх вартості та призначення.

Відповідно за ознаками, нерухомість підрозділяють на:

1. Функціональне призначення. Якщо це земельні ділянки, то вони за призначенням можуть бути під забудову, рілля, сінокос, фермерське, рекреаційні землі (санаторії), природні комплекси (для різного виду експлуатації). Якщо це споруди, то вони можуть бути житловими, під магазин і офіси, дача, виробничі приміщення, склади, господарчі будівлі, гаражі тощо.

2. За походженням. Тобто окремі ділянки чи зібрані у великий масив, окремі будівлі чи комплекси різноманітних споруд, багатоквартирні та багатоповерхові житлові будинки, котеджі (особняки), квартира, кімната, літня дача, адміністративна будівля, частина будинку, секція, поверх.

3. Готовність до використання та експлуатації. Тобто готові об’єкти, ті, які потребують реконструкції або навіть капітального ремонту та незавершене будівництво.

Нерухомість від агенції Сегмент

Існує три основні типи нерухомого майна: земля, житло та нежитлові приміщення. Земля – це головний та основний чинник у любій господарській та комерційній діяльності, яка приймає активну участь у безпосередньому виробництві товарів та наданні послуг. Підрозділяється за призначенням на різні типи, залежно від використання: під забудову, ОСГ (особисте селянське господарство у декількох видах), родовища, пасовища та ін..

Житло – як видно з назви, це будова використовується для постійного проживання людей,тобто будівля з усіма зручностями. Житлова нерухомість буває міська і заміська, також може відноситись до різних класів: типове (по серіям), економ, еліт, бізнес.

Ринок житла буває первинним і вторинним.

Нерухомість також поділяється за функціональним призначенням на житлову і нежитлову. Нежитлова у свою чергу розподіляється на офісну,торгову, промислову, складську, рекреаційну, готельну та нерухомість для змішаного використання. Нерухомість розподіляється відносно ступеня готовності до повноцінної експлуатаціЇ: об’єкти,що введені в експлуатацію, незавершене будівництво, потребуючі реконструкції або капітального ремонту, незавершене будівництво. Нерухомість виділяють за ступенем відтворювання: невідтворювані – запаси корисних копалин; відтворювані – будівлі та споруди.

Згідно ступеня спеціалізації нерухомість розрізняють: спеціалізовану, тобто вирбничо-промислову (нафтопереробні та хімічні заводи тощо), музеї, культурні пам’ятки (тобто всі об’єкти, що належить до культури) та неспеціалізовану, тобто нерухомість, яка вільно реалізується на відкритому ринку і є об’єктом інвестування.

По характеру використання нерухомість розрізняють: для житла, сільськогосподарської діяльності, комерційних потреб, спеціального призначення (церкви, школи).