Продавати квартиру самому, чи звернутися до агенції?

/ / Продавати квартиру самому, чи звернутися до агенції?
Продавати квартиру самому, чи звернутися до агенції?2017-02-14T18:02:08+02:002017-02-14T18:02:08+02:00

Якщо більшість громадян зрозуміли, що покупка квартири через агентство нерухомості справа зручне, то деякі продавці бажають продати свою нерухомість самостійно.

Давайте розглянемо, чи варто цим займатися. Про те, як організовано продаж квартир через фахівця з нерухомості, знає багато хто. Багато хто зрозумів переваги такого алгоритму дії, але це стосується покупців. Продавати ж квартири досі ще пробують самостійно. Що ж, і такі дії мають під собою підстави. Треба сказати, що якщо ви зумієте грамотно організувати справу, то дійсно, сума економії буде значною. Але для цього треба вивчити кілька непорушних істин.

Навіщо ви продаєте квартиру. Якщо вам потрібні тільки гроші або ви переїжджаєте в інше місто, то є сенс намагатися продати нерухомість самостійно. А якщо ви бажаєте потім купити квартиру, то не варто продавати стару поодинці, і ось чому. Прочитавши всі оголошення «про самостійну продажу без посередників», ви переконаєтеся, що майже всі вони написані ріелторами! Що в підсумку? Ви заплатите агентству близько 6% від суми угоди, а в разі продажу старої і покупки нової квартири відразу через компанію відсоток б становив всього 4%. Причому, продаж житла здійснювалася б взагалі без комісійних. Відчуваєте різницю?

Вплив часу. Вам доведеться самостійно давати оголошення про продаж, як це зробити з максимальним ефектом, ви не знаєте. Значить, між подачею оголошення і кінцевим результатом пройде достатньо часу. А ціни на житло не стоять на місці, на нову нерухомість вже може не вистачити отриманої виручки. Це в кращому випадку. Майте на увазі ще й небезпека зустрічі з різними шахраями або того гірше - відвертими бандитами.

Оцінка житла. У вас немає ніякого досвіду в цій найважливішій частині роботи. Як ви вже здогадалися, покупець буде працювати з ріелтором. А досвідченому фахівцеві нічого не варто переконати вас, що ціна на квартиру дуже завищена і її треба негайно знижувати, інакше вам ніколи не знайти покупця. І що, де очікуваний прибуток?

Крім втраченого даремно часу і пошарпаних нервів ви отримаєте прямі збитки. Це тільки початок тих несподіванок, які можуть очікувати недосвідчених продавців. Якщо ви ще не злякалися, тоді вперед, хто не ризикує, той не п'є ... Якщо, звичайно, буде, за що.